Menu

Z czym zestawić spodnie chinosy?

Z roku na rok spodnie chino zyskują coraz większa liczbę zwolenników. Chinosy jako spodnie posiadają bardzo krótką, lecz ciekawą historię. Po raz pierwszy zostały one uszyte przez amerykańskich krawców na potrzeby armii. W tym czasie wojskowi amerykańscy walczyli z Hiszpanami o tereny dzisiejszych Filipin, dlatego też spodnie musiały charakteryzować się wysoką przewiewnością, oraz wytrzymałością. Bawełniane chinosy nadał się do tego celu idealnie.

SPODNIE CHINOSY JAKO GŁÓWNY ELEMENT STYLIZACJI
Chinosy męskie to spodnie, które zachwycają swoją prostotą każdego mężczyznę. Klasyczne egzemplarze nie posiadają zaszywek, kantów, ani innego rodzaju ozdób. Fakt ten spowodowany jest nie tylko praktycznością, ale również biedą panującą wówczas w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Chinosy ze względu na ich charakter zestawić można z większością elementów męskiej garderoby. Najczęściej stanowią one dopełnienie błękitnej koszuli (tzw. koszula biznesowa), lub wełnianego swetra.

MŁODZIEŻOWE SPOSOBY NA CHINOSY
Spodnie chinosy DStreet noszone mogą być nie tylko przez mężczyzn w sile wieku, ale również przez młodszych przedstawicieli płci męskiej. W tym przypadku zestawić można je z T- shirtem o ciekawym designie, lub sportową marynarką z łatami na łokciach. Outfit z kardiganem również zda egzamin, szczególnie podczas bardziej oficjalnych okazji.

Dobór obuwia do chinosów to jednak sprawa dosyć sporna. Większość stylistów uważa, że jedynym pasującym obuwiem są mokasyny, jednak znajdując się śmiałkowie, którzy łączą te spodnie z butami w typie sportowym.

 

Chinosy to dobry wybór nie tylko na większy jubileusz, ale również codzienne wyjście, czy randkę- ich ponadczasowość sprawia, że odnajdą się w każdej możliwej sytuacji.