Menu

4 sposoby na naturalne rozjaśnianie włosów

Wiele kobiet marzy o włosach jaśniejszych o jeden lub kilka tonów. Jednak rozjaśnianie ich chemicznymi substancjami nie zawsze działa korzystnie na ich stan. Włosy po takim zabiegu bardzo często są osłabione, cienkie, łamliwe i mają skłonność do wypadania. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów na naturalne rozjaśnianie włosów.

  1. Płukanka rumiankowa

Rumianek jest znany ze swoich właściwości łagodzących. Jego dodatkową zaletą jest przeciwdziałanie łupieżowi i ograniczenie przetłuszczania skóry głowy. Wystarczy kilka łyżek suszonego ziela rumianku zalać gorącą wodą i tak przygotowanym letnim naparem polewać włosy. Rumianek działa delikatnie, więc efekty są widoczne dopiero przy dłuższym, regularnym stosowaniu.

  1. Cytryna

Nie tylko doskonale rozjaśnia włosy, ale także znakomicie domyka ich łuski, nadając im pięknego blasku i gładkości. Można dodawać jej sok do naparu z rumianki, by wzmocnić jego rozjaśniające działanie. Włosy polane sokiem z cytryny można wystawić na działanie promieni słonecznych, efekt będzie widoczny już po kilkunastu minutach,

3.Miód

Jego odżywiające właściwości są powszechnie znane, niewiele jednak osób wie, że jest on także świetnym rozjaśniaczem. Maseczka z dodatkiem miodu, regularnie nakładana na włosy, rozjaśni je delikatnie.

  1. Chmiel

Płukanki piwne nie tylko znakomicie rozjaśnią włosy, ale sprawią, że staną się one silniejsze, mniej przetłuszczające się i bardziej miękkie. Wygazowanym piwem z dodatkiem ciepłej wody dobrze jest przepłukać umyte włosy i przez pół godziny pozostawić mieszankę pod czepkiem.