Menu

Jak nosić marynarki męskie?

marynarki-meskie

Wydawać by się mogło, że marynarki męskie to bardzo eleganckie ubrania, których nie powinno się raczej nosić na co dzień. Jednakże, tak było kiedyś, dzisiaj męskie marynarki sportowe dobre są w zasadzie na każdą okazję. W jakich sytuacjach warto korzystać z marynarek? Co założyć oprócz marynarki, aby stworzyć ciekawą kreację?

Styl sportowy na elegancko

Od wielu lat popularny jest styl sportowy, który jednocześnie można określić mianem eleganckiego. Idealnie wpisuje się w ten styl właśnie męska marynarka. Mowa tutaj jednak o marynarce sportowej, a nie takiej, którą ubiera się do garnituru. Z pewnością wygodne męskie marynarki sportowe mają nieco inny krój. Poza tym, występują one w bardzo wielu różnorodnych wariantach kolorystycznych. Nie trudno jest dzisiaj znaleźć marynarkę w kolorze błękitnym, czy fioletowym.

Co ubierać do męskich marynarek sportowych?

Na pewno dobrym pomysłem jest ubranie pod marynarkę koszuli. Jednakże, jeśli mowa o marynarce sportowej, najlepiej będzie pasować pod nią również koszula sportowa. Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pod marynarkę ubrać podkoszulek. Może to być kolorowy t-shirt z jakimiś wzorami, lub też gładka koszulka w kolorze czarnym lub białym.

Jeśli chodzi o spodnie, jakie najlepiej ubierać do marynarek męskich, to warto tu wskazać na pewno spodnie materiałowe. Niemniej jednak, dobrą stylizacją jest również dobranie do marynarki odpowiednich spodni jeansowych. Tak naprawdę, dzisiaj nie ma już szczególnych ograniczeń jeśli chodzi o to, co ubierać do marynarek.