Menu

Jak wybrać czółenka damskie do pracy?

Damskie czółenka to jedne z najpopularniejszych butów. Ten model doskonale sprawdza się między innymi na różnego rodzaju ważne okazje oraz do pracy na co dzień. Czółenka powinny znaleźć swoje miejsce w szafach kobiet, które muszą do pracy zakładać ubrania zgodne z tak zwanym dress codem. Poza czółenkami w ich przypadku świetnie sprawdzą się też klasyczne mokasyny oraz szpilki.

Jak wybrać czółenka damskie do pracy?

Jednym z podstawowych aspektów związanych z wyborem czółenek do pracy jest kształt oraz wysokość obcasa. Czółenka mogą mieć zarówno obcas w postaci strzeliste, smukłej szpilki, jak też wygodniejszy i bardziej stabilny obcas klocek lub słupek. Jeżeli czółenka do pracy zakłada się po prostu okazjonalnie, można zdecydować się na szpilki. Buty na wygodnym słupku to natomiast opcja dla osób, które wolą więcej komfortu. Warto zaznaczyć również to, że bardziej stabilny obcas to świetna opcja dla kobiet mających problemy na przykład z bólem kręgosłupa.

Kolor butów do pracy

Jak wybrać czółenka damskie, aby pasowały do jak największej liczby zestawów ubrań? Po pierwsze warto zdecydować się na buty w którymś z klasycznych kolorów. Ponadczasowa jest czerń i takie obuwie pasuje rzeczywiście to bardzo wielu eleganckich i oficjalnych zestawów, na przykład do damskich garniturów albo garsonek. Eleganckie buty do pracy mogą mieć też kolor granatu lub ciemnego brązu. Takie obuwie jest dopuszczalne nawet w dress codzie, należy tylko zwracać uwagę na to, aby pozostała część stylizacji była utrzymana już w jak najbardziej klasycznym i oficjalnym stylu.