Menu

Bokserki chłopięce – jak dobrać rodzaj i materiał?

Odpowiednio dobrana bielizna wpływa na komfort i samopoczucie. Może też uchronić noszących przed uciążliwymi obtarciami i niedogodnościami. Poszukując majtek dla dziecka należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Właściwie dopasowane zapewnią wygodę na co dzień i podczas aktywności fizycznej. Jak wybrać bokserki chłopięce?

Jakie majtki są dobre dla chłopca?

Wybierając bieliznę należy zwrócić uwagę na jej fason. Najpopularniejsze są chłopięce bokserki przylegające do ciała. To bardzo dobre i uniwersalne rozwiązanie pod warunkiem doboru właściwego rozmiaru. Powinno się uważać szczególnie na to, aby bielizna nie okazała się zbyt obcisła. Z drugiej strony, zbyt duże majtki będą się zsuwały, co wywoła dużą niewygodę i może spowodować obtarcia. W przypadku bokserek z tej kategorii znaczenie ma też to, aby posiadały płaskie szwy i były wykonane w sposób ograniczający ryzyko ewentualnych podrażnień. Co warto wiedzieć o pozostałych rodzajach majtek?

Co jeszcze jest ważne?

Innym popularnym krojem są luźne bokserki. Bywają częściej noszone przez osoby dorosłe i świetnie sprawdzą się jako propozycja dla nastolatków. To odpowiedni wybór na upalne dni i jako dół od piżamy. Będą bardzo wygodne w czasie, kiedy noszący nie podejmuje aktywności fizycznej. Zaleca się ponadto upewnić, że wszystkie wykorzystane włókna i barwniki są przyjazne dla skóry i dopuszczone do używania jako bielizna.

Czy tylko materiały naturalnego pochodzenia?

Najchętniej wybierane wśród bokserek są majtki bawełniane. Zapewniają one przewiew latem i odpowiednią temperaturę w chłodniejszych miesiącach. Te wykonane w 100% z naturalnych materiałów będą trafioną propozycją dla mniejszych dzieci i starszych chłopców z problemem nadmiernej potliwości. Dobrym rozwiązaniem dla nastolatków okażą się też jednak naturalne bokserki z niewielką domieszką włókien syntetycznych. Takie majtki są trwalsze i bardziej elastyczne. Sportowcom może przydać się też specjalistyczna bielizna z tkanin funkcyjnych. Wybierając majtki dla dziecka należy też pamiętać o ich atrakcyjnym wyglądzie.